koridor nagu džungel

pole küll esimene ruum, kuhu majja astudes satud, aga alustagem sellest hoolimata.

selle armsa 1960. aastal ehitatud viljandi majakese (mis pole tegelikult üldse väike) keskpunktiks on mõlemal korrusel koridorid. lausa nii, et siin saab ringiratast joosta (milline rõõm lastele). aga mida siis nendega peale hakata... alumist korrust ma ei puuduta, sest see ootab oma korda. küll aga on meil valmis ülemine. 

see ruum, mis kuulub kõigile, mis on ühenduseks kõikidele tubadele. see ruum oli aknaga. miks oli? sest see koridor oli varem L- kujulise põrandapinnaga, kandilise ruumi vaba osa kuulub trepihallile. nüüdseks on L-st saanud I. aknaga ruumiosa sai kinni ehitatud vannitoa tarbeks (sellest kirjutame hiljem, sellel ruumil on hetkel ainult 4 seina, aken ja ukseava. ülejäänud ruum on kenasti valmis. jeiii! midagi on vähemalt valmis.

alustame siis algusest.

selline oli koridor enne:


kohati ma isegi igatsen seda. selline ehtne vanaema - vanaisa kodu. selline hubane ja turvaline. me elasime selliselt lausa 2a. miks? sest me tahtsime seal harjuda ja näha, mida me tegelikult vajame. tõesti, kõik see, mida me alguses arvamise mingil määral muutus, kui remonttöödega alustasime. soovitame seda kõigile. õppige maja enne tundma, siis te näete täpselt, mida kuhu tegelikult vaja on.

nokitsemine tuli siiski koridoris ette võtta. uuendamist vajas elektrisüsteem. kuna eeldas seinte lõhkumist, võis juba minna seda teed, et teha see majake (mis pole üldse väike) enda “nägu”. 

meie jaoks äärmiselt oluline märksõna on praktilisus. liikuda ruumides nii, et ei peaks liiga palju lisaliigutusi tegema, koristada oleks mugav, hiljem värskenduskuur ei vajaks meeletuid töid. näiteks ei ole tore pimedas ühest toa otsas teise kõndida või ukse tagant lülitit otsida või pikendusjuhet kasutada. 

kui juba remondiks läks, siis miks mitte koridor ümber teha nii, et teisele korrusele saaks ka vannitoa. kaua sa treppe kolistades jaksad iga jumala päev ja öö kempsus käia. vannitoaga läheb veel aega, aga see – eest sai koridor ise päris tore.  

selline armas see, kõiki teise korruse tube ühendav läbikäidav, koridor saigi:

 

täitsa valgusküllane kukkus välja. pruunid toonid sai asendatud heleda halli värviga. trepiastmed värvisime üle mündiroheliseks. meil algul käis peast läbi mõte uus trepp ehitada, aga kuna me selle maja teadlikult vanurina valisime (sest ma armastan vanu maju), siis otsustasime lõpuks siiski säilitada nagu algupäralt oli. trepikäsipuuklaasi jätsime alles. astmete servadesse sai võõbatud kare riba turvalisuse huvides. jah, sealt trepist suutsime me kõik kukkuda. eriti, kui meeldib käia villaste sokkidega.

toa seinad krohvisime, pahteldasime, lihvisime, värvisime halliks (Tikkurila, eriretsept).

miks hall värv? sest see on meie jaoks toredalt hele ja sobib kõikide värvidega. valgest me loobusime, kuna ahiküttega maja ja mingi aja pärast hakkab see valge niikuinii hallikaks muutuma tahma tõttu. lihtsam on hooldada. juhul, kui me mõne aasta pärast ruumi uudsust tahame tuua, siis piisab tapeedi vahetusest. ei ole tarvis toas kapitaalset remonti ette võtta. tundub ju praktilisem. 

ruumi iseloomulikumaks muutes kleepisime ühte seina tapeedi ananassidega. ega polegi midagi juurde lisada. lihtsalt lahe. ostetud Moonavoor'st.

põrandalt eemaldasime vanadele majadele omase värvitud papi. asendasime täispuidust kalasabamustris tammeparketiga. must have põrandakate minu jaoks.

selles majas on igas eluruumis kaarega lae nurgad, need me ka säilitasime. küll aga tõime seinamaterjali piiri kõrgemale. minu silma häirib, kui ukse ülemine serv on ühes tasapinnas tapeedi või värvi ülemise servaga.

minu jaoks selles majas oli naljakas uste valik. eluruumides kõik sileda pinnaga ja abiruumides profiilse tasapinnaga. me muutsime need ümber. eluruumidesse tõime valged profiilsed. plaan on abiruumidesse tulevikus paigaldada hallid sileda pinnaga uksed. 

mulle on pikemat aega hakanud meeldima mustad metallist detailid. seega valisime ukselingid vastavalt sellele.

mõne inimese jaoks mitte eriti tähelepanuväärsed, aga mulle oli oluline liistude valik. ukse küljeliistud 7cm, uste kohal 9cm. põrandaliistud profiilsed 14cm kõrged. kuidagi mõnus ju ja sobib sellele majale eriti hästi. see maja on meile kallis ja tahame seda kohelda lugupidavalt.

mustade detailidena tõime juurde metallist tasapinnalised lae- ja seinavalgustid, ahjuplekk (espak) ja ahjutarvikute komplekt (K - Rauta e - poe kampaania).

puudehoidja muideks valmistas mul abikaasa ise. hoidiku ülemine riiul on praktiliseks tasapinnaks näiteks taimede hoiustamiseks.

mainides taimi, siis neid on me koju kogunenud palju. nii on leidnud need ka oma koha koridoris. nagu džungel.

mis veel? jah, ahjust ka. ahi selles koridoris on metallist (kõik muud ahjud glasuurkividest. ahjusid meil kokku maja peale 4 + köögis puupliit) ja hall.

et see tuba liiga hall ei jääks, värvisime ahju kuumakindla metallikvärviga (Tikkurila). magamistubades oli juba näha, et see roheline on halliga täitsa tore kooslus. ahjude detailid värvisin kuumakindla kuldse metallikvärviga. mul hing kohe rahul, kui selle pisiasja korda sai :D

 

lülitid ja pistikud on Renova Schneider'lt. kui te soovite ka nende tooteid omale koju suure allahindlusega võrreldes poodides pakutavaga, siis võtke KDga ühendust info@kaktusdisain.ee. neid on saada nii musta, kui ka valgena. kõikides ruumides on meil valged, mu töötoas on mustad (sellest ruumist mõni teine kord). 

trepihallist kirjutan ka hiljem. see valmib lõplikult koos alumise koridoriga. hetkel üleni hall, aga mul on soov lisada seina iluliistud.


järgmisena on tulemas 3 magamistuba, kodukontor, elutuba ja söögituba. teised ruumid on valmimisel. 

selleks korraks kõik :)

Järgmine
kõiges on süüdi NLXL

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: