magamistuba

mida me tegime master bedroomiga? hetkel meie maja kõige skandinaavialikum tuba. 
roheline värv mulle meeldib, küll aga rõhus mind eelmiste omanike poolt valitud tapeet, mis oli üle värvitud roheliseks. seda oli liiga palju. eriti ahju ümbruses.

magamistuba oli varem selline:

tapeedi eemaldamine oli kõige raskem. tundub, et oli kasutatud kohati pva - liimi. lahti me sellest õnneks saime, mõnest kohast lausa lihvides. 
lakke oli ka kleebitud tapeet, värvitud valgeks. seda eemaldades selgus, et kunagi on selles toas ilmselt katus lekkinud ja tugevad kahjustused tekitanud. õnneks suutis mu kuldsete kätega abikaasa taastada. ju oli nende jaoks selliselt kõige lihtsam lahendus üldpilti parandada. foto peal iseenesest pole midagi aru saadagi. 

näitan teile kohe, milline oli töökäik:pole paha! me täiuslikku siledust taga ei ajanud, soovisime säilitada vana maja ebatasasusi. säilitasime ka kaarjad lae nurgad.

taga ajasime me küll midagi sellist:

hetkeseis selline:
puudu on kummut (mistõttu on meil too pilt nii kõrgel :D ) ja järi. 

seinad värvisime halliks. ühe seina kaetsime taaskord NLXL puidumustri tapeediga link.
põrandale otsustasime panna vildist vaipkatte (meenutab villavaipa, hind mitu korda soodsam). madala , pealt kinnise karvaga. tellisime Decora'st. selle saamislugu oli juba omaette ooper (nt tellisime, maksime, ootasime. kui lattu saabus, müüs Tartu salong selle kellelegi suvalt ära. uut kogust meile ei lubatud enam, seda siis poega suheldes. õnnestus siiski saada ise Decora tellimisosakonna abil. hästi veider, kuidas tellimisosakonna ja salongi töötajate vahel suhtlus puudub). vaipkattega katsime kõik magamistoad. põhjuseks oli tooaeg raha kokkuhoid (parkett on kallis), aga kuna see on jala all ülimõnus, siis otsustasime jäädavalt põrandale jätta.
ajutised asjad kipuvad igavesed olema :D

päev, mil me paigaldasime vaipkatet. kui me selle lõpuks pärast saagat kätte saime :D ma muide helistasin neile poodi ja anusin, et nad ettemakstud tellimust jälle kellelegi võõrale ei müüks! õnneks teisel korral said nad sellega hakkama.


põranda - , uste - ja akendeliistud samad, mis teistes tubades.
lülitid - pistikud Renova Schneider.
voodi on Diivaniparadiis'st. oli soov hele tekstiilist pehme peatsiga. 
valgustiks ventilaatorlamp, kuna suviti on ülemine korrus päris palav ja talvel mugav ahju küttes sooja õhku ringi liigutada. sellist lihtsa stiiliga valgustit leida ei olegi lihtne. suuremalt jaolt pakutakse klassikalist.
voodi kõrval seinavalgustid tegime ise. Ikea riiulikanduritest.

meikimislaua nurgake 3D - s:

ja hetkeseis praegu:
kummut ja laud Ikea'st. tool Eames (hall). 

puudu veel kõrge peegel, meikislambid (mida plaanin tellida Lamp4Makeup'st link), peegel seinale. hetkel on ajutine laualamp ja -peegel. mingi lahe põrandalamp võiks ka olla.
ohjah, see teler onju :D ei soovitata magamistuppa, aga otsustasime siiski selle kasuks, sest meile nii meeldib ahju praksumise saatel voodis pikutada ja enne uinumist filmi vaadata.

riidekapiks on meil VOX'st tellitud Spot kollektsioonist 3 - osaline kapp, lisastangega.

pesukorvi leidsin Pepco'st (6€!). metallist seinapilt kunagi ammu ostetud Aatrium
sisustussalongist. vahvelkangast hommikumantlid H&M Home'st.


ahi enne:
minu jaoks on need värvid kõik liiga palju. 
metallosad värvisin kõik kuumakindla metallikvärviga kuldseks.

ahju ümbrused tegin samas tehnikas nagu esimesel korrusel.


ahi nüüd:
ahjutarvikud K - Rauta'st (e - poe kampaania), puudekorv Pepco'st (6€!) ja ahjuplekk Espak'st, rohelise tekstiilkattega suitsuandur Jalo Helsinki'lt.

selline skandinaavialik kujundus. nüüd saab nimetada stiiliks lausa scandiboho, sest meil on sinna jooksvalt tekkinud taimi. 
ma nimetakski kogu senist maja (ja mida me jätkame ka teistes ruumides) scandiboho, scandirustic või siis skandinaavialik stiil koos bohovibes ja rusticvibes.
lihtne sile skandinaavialik stiil, kuhu on segatud rustikaalseid elemente (dekoratsioonide ja tapeetide näol) ja boho ohtrate taimedega. mul on plaan mingi aeg ka rotangi juurde tuua (lillepotid, mõni tool, korv, valgusti vmt).
eks näis, kuidas tunne tekib.

kodu kujunduse juures ongi see tore asi, et on pidevas muutuses. 
ka tekstiilide osas tahaks vahetada pestud linase kanga vastu. aga nagu eelmistes teemades olen maininud - ma pole endiselt suutnud otsustada, kas õmblen ise või ostan :D

selleks korraks kõik :)
Eelmine
unistuste köök
Järgmine
tee ise aknalaud - betoonist

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: